DSC08691(1).jpgW dniu 21.10.2017r w Szczecinie piątka zawodników naszego klubu startowała w zawodach Polish Fighters Cup, które były organizowane pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu. W zawodach brało udział 300 zawodników z 60 klubów z całego kraju. Nasz klub reprezentowali: Mateusz Lędźwa (senior), Łukasz Kadłubiec (senior), Łukasz Kłosiński (junior), Roman Bushchak (junior), Katarzyna Grochowina (junior). Nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze zdobywając 1 złoty i 2 brązowe medale. Katarzyna Grochowina zajęła III miejsce w kategorii junior -55kg, Mateusz Lędźwa zajął III miejsce w kategorii senior -89kg, Roman Bushchak zajął I miejsce w kategorii junior -79kg. Romek ponad to został wyróżniony przez sędziów oraz organizatora za wysoki poziom wyszkolenia technicznego i otrzymał dodatkową nagrodę. Łukasz Kadłubiec przegrał na punkty (ku naszemu zdziwieniu i sędziego planszowego) z późniejszym finalistą przez niejednogłośną decyzję sędziów stosunkiem punktów 2:1. Łukasz Kłosiński przegrał z późniejszym wygranym w jego kategorii. Nasi zawodnicy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Pojedynki naszych zawodników miło się oglądało, były rzadko przerywane przez sędziego, a zawodnicy zaprezentowali bardzo duży wachlarz technik. Ich walki obfitowały w akcje bokserskie zadawane w wielu płaszczyznach wykańczane bardzo efektownymi technikami nożnymi co niejednokrotnie było zauważane i komentowane przez sędziów i innych zawodników.

Zdobyliśmy kolejne doświadczenie i dodatkowy bagaż wiedzy. Ciągle widać progres i wzrost umiejętności naszych zawodników, co mamy nadzieję przyniesie jeszcze większe efekty w przyszłości. Były to bardzo fajnie zorganizowane zawody, które stały na bardzo wysokim poziomie zatem możemy powiedzieć, że Polish Fighter Cup zapisujemy sobie na stałe do naszego kalendarza.

Zdjęcia zawodów można obejrzeć w galerii.