ZAPISY TRWAJĄ CAŁY ROK
Poniżej przedstawiamy podział grup na egzamin na stopnie uczniowskie w taekwon-do, który odbędzie się w dniach 6.12.2024 (piątek) oraz 7.12.2024 (sobota) w Ośrodku Sportowym Sztygarka w Dąbrowie Górniczej, ul. Górnicza 2 (Nie pomylić ze szkołą Sztygarka. Ośrodek Sportowy znajduje się po drugiej stronie ulicy naprzeciwko szkoły). Grupy są podzielone według roku urodzenia oraz ze względu na zdawany stopień CUP. Nie należy sugerować się numerem grupy na egzaminie ponieważ podział jest inny niż na treningach !!! Prosimy aby zapoznać się z informacjami poniżej:
Względem poprzednich edycji klub postanowił, iż udostępni listę z imionami i nazwiskami, która znajduje się poniżej. Należy kliknąć w link. Jest to spowodowane częstymi pomyłkami w poprzednich edycjach i przychodzeniem uczestników na niewłaściwą grupę. Mamy nadzieję, że całkowicie unikniemy już w ten sposób pomyłek.
Egzamin w dniu 6.12.2024 r. (piątek) - lista uczestników
Egzamin w dniu 7.12.2024 r. (sobota) - lista uczestników
Podane godziny są godzinami szacowanymi i mogą ulec przesunięciu. Na egzamin należy stawić się na swoją grupę i wyznaczoną godzinę. W przypadku spóźnienia lub przyjścia na niewłaściwą grupę taka osoba nie będzie dopuszczona do egzaminu. Klub nie będzie robił od tego wyjątków! Na teren ośrodka wstęp będzie możliwy tylko po wyczytaniu z listy obecności. Przed wejściem będzie także sprawdzane posiadane wymaganego stroju na egzamin:
STRÓJ i SPRZĘT
Obowiązującym strojem podczas egzaminu jest koszulka klubowa (dla wszystkich uczestników) oraz spodenki do kickboxingu (dotyczy wszystkich osób). Uczestnicy przychodzący na egzamin w innych koszulkach niż klubowa oraz spodenki inne niż do kickboxingu nie będą dopuszczane do egzaminu. Spodnie długie, dresowe, spodenki piłkarskie, rekreacyjne, kąpielowe, szorty oraz koszulki w kwiatki, kropki, z kaczorem Donaldem, z cekinami itp. itd. nie są strojem do kickboxingu. Zakazane jest również wkładanie getrów, leginsów itp. pod spodenki. Dlatego sugerujemy aby dwa razy sprawdzić przed egzaminem czy posiada się obowiązujący strój ponieważ klub nie będzie robił wyjątków. Przed egzaminem należy ściągnąć dzieciom biżuterię (kolczyki, łańcuszki, bransoletki itp.). W przypadku gdy kolczyków nie da się wyciągnąć należy uszy zabezpieczyć np. plastrem.
Ponadto w grupach treningowych I-III (dzieci 4-12 lat) będzie sprawdzane czy sprzęt oraz strój jest podpisany. Wielokrotnie informowaliśmy aby sprzęt podpisywać ponieważ w przypadku pozostawienia po zajęciach ułatwia to odnalezienie właściciela. Egzamin jest dobrą okazją aby to sprawdzić :) Dzieci wielokrotnie zapominają zabrać swoich rzeczy po treningu. Ponadto z uwagi, że rzeczy są jednakowe dorośli, a tym bardziej dzieci nie są w stanie określić czy pozostawiona rzecz jest ich własnością. Dlatego prosimy aby podpisać np. imieniem i nazwiskiem lub inicjałami na metce koszulkę, spodenki, pas, bidon, rękawice oraz ochraniacze.
Prosimy aby dzieciom, które posiadają długie włosy (chłopcy i dziewczynki) odpowiednio spinać tak aby nie ograniczały widoczności w trakcie wykonywania ćwiczeń. Ze względów bezpieczeństwa zabronione jest wkładanie do włosów metalowych spinek, wsuwek itp. Dozwolone jest stosowanie gumek do włosów, frotek i materiałowych opasek do włosów.
Na egzamin należy także zabrać sprzęt do treningu:
Wszystkich zdających obowiązuje posiadanie pasa egzaminie. Dotyczy tylko osób, które zdawały egzaminy w poprzednich edycjach.
Sprzęt będzie sprawdzany przed rozpoczęciem egzaminu. W przypadku braku którejkolwiek z wymaganych rzeczy taka osoba nie będzie dopuszczona do egzaminu. Ochraniacz na zęby powinien być prawidłowo uformowany. Dobrze uformowany ochraniacz nie osuwa się nawet przy otwartych ustach.
Dodatkowo wszystkie zdające osoby muszą mieć ze sobą na egzamin dzienniczki. W trakcie egzaminu będą uzupełniane punkty i naklejki w dzienniczkach. Dzienniczki nie będą uzupełniane w innym terminie!
Informujemy, iż uroczyste wyróżnienie i podsumowanie klasyfikacji z poprzedniego sezonu odbędzie na tym egzaminie.
Dlatego prosimy aby zapoznać się z wcześniej publikowanymi informacjami dotyczącymi egzaminu: wymagany strój, wymagany sprzęt ochronny dla poszczególych grup (rękawice, ochraniacze, zagadnienia do nauki itp. Bez wymaganego stroju i sprzętu nie będzie można podejść do egzaminu. Zdjęcia z egzaminu będą udostępnione na naszej stronie. Wejście na ośrodek będzie tylko możliwy po wyczytaniu z listy uczestników.
ZAGADNIENIA
Zagadnienia do egzaminu są do pobrania poniżej. Zagadnienia sąpodzielone ze względu na wiek oraz egzaminowany stopień CUP. Poza samym egzaminem, na którym trzeba będzie wykazać się z teorii i praktyki na ocenę egzaminu będą miały też wpływ inne czynniki:
Mimo wszystko do egzaminu należy podchodzić „na luzie”. Nie jest to szkoła. Wiadomo, że szczególnie dzieci różnie reagują na wszelkiego rodzaju sprawdziany. Dlatego na wynik egzaminu ma wpływ również całoroczna postawa uczestnika podczas treningu. W najmłodszych grupach do egzaminu podchodzimy z „przymrużeniem oka”. Dzieci nie potrafią jeszcze dobrze czytać i to rodzice muszą poświęcić swój czas aby pomóc dziecku w nauce. Pamiętajmy jednak, że dziecko powinno się wykazać przynajmniej minimalną wiedzą.
Natomiast osobom, które zdają na wyższe stopnie oraz osobom starszym będzie poświęcona większa uwaga. Jest to spowodowane tym, iż w przeszłości podczas egzaminów wielokrotnie ich wiedza z powodu ograniczonego czasu nie zawsze była weryfikowana w dostatecznym stopniu. Spowodowało to, iż coraz częściej i coraz więcej osób przychodziło na egzamin nieprzygotowanym.
PODZIAŁ STOPNI:
Stopnie uczniowskie młodzieżowe - 20 stopni
(młodzicy, kadeci - roczniki 2012 - 2020):
10 cup- biały pas
9.1 cup- biały pas z jedną żółtą belką
9.2 cup – biały pas z dwoma żółtymi belkami
9.3 cup – biały pas z trzema żółtymi belkami
8 cup- żółty pas
7.1 cup- żółty pas z jedną zieloną belką
7.2 cup – żółty pas z dwoma zielonymi belkami
7.3 cup – żółty pas z trzema zielonymi belkami
6 cup- zielony pas
5.1 cup- zielony pas z jedną niebieską belką
5.2 cup – zielony pas z dwoma niebieskimi belkami
5.3 cup – zielony pas z trzema niebieskimi belkami
4 cup- niebieski pas
3.1 cup- niebieski pas z jedną czerwoną belką
3.2 cup – niebieski pas z dwoma czerwonymi belkami
3.3 cup – niebieski pas z trzema czerwonymi belkami
2 cup- czerwony pas
1.1 cup- czerwony pas z jedną czarną belką
1.2 cup – czerwony pas z dwoma czarnymi belkami
1.3 cup – czerwony pas z trzema czarnymi belkami
Stopnie uczniowskie seniorskie - 10 stopni
(juniorzy młodsi, juniorzy, seniorzy - roczniki 2011 i starsze)
10 cup- biały pas
9 cup- biały pas z żółtą belką
8 cup- żółty pas
7 cup- żółty pas z zieloną belką
6 cup- zielony pas
5 cup- zielony pas z niebieską belką
4 cup- niebieski pas
3 cup- niebieski pas z czerwoną belką
2 cup- czerwony pas
1 cup- czerwony pas z czarną belką
ZAGADNIENIA
MŁODZIK - roczniki 2018, 2019, 2020
MŁODZIK - roczniki 2015, 2016, 2017
KADET- roczniki 2012, 2013, 2014
JUNIOR MŁODSZY, JUNIOR, SENIOR, MASTERS - roczniki 2011 i strarsi
Przyszedł czas na podsumowanie zawodów w Grecji, które odbyły się w dniach 2-10.11.2024 r. Wiele osób już zapewne wie, że zawodnik naszego klubu Roman Bushchak w Atenach w imponującym stylu zdobył tytuł Mistrza Europy Seniorów Kickboxingu WAKO - największej i najbardziej prestiżowej organizacji kickboxingu na świecie!
Natomiast nieco obszerniej opiszemy te zawody, ponieważ wcześniej nie było na to czasu. Opiszemy nasze spostrzeżenia, odczucia itp.
Zawody zostały rozgrywane w kompleksie olimpijskim, gdzie 2004 były rozgrywane Igrzyska Olimpijskie. Same zawody odbyły się na olimpijskim torze kolarskim (Velodrom Olimpijski). Było to świetne rozwiązanie, ponieważ zawodnicy mieli bardzo dużo miejsca i komfortowe warunki w oczekiwaniu na walki. Mimo wszystko na obiektach widać było piętno czasu. Dwadzieścia lat to kawał czasu.
W sobotę nasza ekipa wylądowała na lotnisku w Atenach, gdzie od razu udała się autokarami na halę, aby przejść rejestrację i kontrolę wagi, a potem zakwaterowanie w hotelu. W niedzielę miało miejsce oficjalne rozpoczęcie zawodów. W poniedziałek rozpoczęły się pierwsze walki.
Romek rozpoczął zmagania we wtorek drugiego dnia rywalizacji sportowej. Miał przed walkę w ćwierćfinale z zawodnikiem z Turcji. Romek od samego początku zbudował minimalną przewagę. Zawodnik z Turcji agresywnie atakował natomiast Romek skutecznie kontrował i unikał trafień. Po koniec drugiej rundy Turek ruszył do ataku i trafił na kontrę Romka w postaci czystego kopnięcia na głowę. Turkowi w momencie ugięły się nogi i „zatańczył” na ringu. Sędzia rozpoczął liczenie Turka. W tym momencie skończyła się druga runda, która uratowała Turka i miał minutę przerwy, aby otrząsnąć się. Turek w trzeciej rundzie od razu ruszył do ataku, aby odrobić starty. Ponownie został kilka razy skontrowany. Przy kolejnym ataku Romek ponownie trafił czystym kopnięcie na głowę po którym Turek padł na deski. Jakoś się pozbierał i wstał, ale był tak zamroczony, że sędzia przerwał walkę. Romek wygrywa przez TKO w 3 rundzie!
W półfinale Romek trafił na zawodnika z Azerbejdżanu aktualnego Mistrza Świata Full Contact oraz brązowego medalistę Mistrzostw Europy w Boksie! Romek od samego początku wyszedł mocno skoncentrowany do tej walki. Umiejętnie klinczował. Poruszał się szybko po ringu, nie wdawał się w wymiany. Szybko oraz celnie kopał i uderzał. Pomału i konsekwentnie budował przewagę, którą utrzymał do końca rundy. Frustracja zawodnika z Azerbejdżanu po walce była bezcenna. Pokazała jego bezradność wobec stylu w jakim wygrał Romek.
W finale Romek zmierzył się z zawodnikiem z Chorwacji. Pierwsza runda była bardzo spokojna, aż zaspokojona. Zawodnicy chyba czuli ciężar tego finału. Mimo wszystko Romek ponownie szybko się ruszał i trafiał. O dziwo punkty nie wskakiwały na tablicy wyników. Po pierwszej rundzie Romek minimalnie prowadził. Druga runda wyglądała podobnie. Romek trafiał czysto kopnięciami, a punkty pojawiał się sporadycznie u jednego sędziego. W trzeciej rundzie Romek trafił czysto na żebra mocnym middle kickiem oraz trzy razy czysto trafił kopnięciem bocznym po obrocie, które też zostały zapunktowane tylko u jednego sędziego. Po trzecim trafieniu po obrocie na tułów Chorwat powinien być liczony, ponieważ padł i widać było, że mocno odczuł mocno to kopnięcie. Prawdopodobnie odbiło mu się jedzeniem z ostatnich świąt Romek wygrywa finał jednogłośnie 3:0 i zostaje Mistrzem Europy Seniorów w Kickboxingu WAKO!
A teraz parę słów ode mnie jako trenera Romka. Na zawody do Grecji pierwotnie miałem pojechać jako jeden z trzech kierowników wyjazdu reprezentacji. Miałem być między innymi odpowiedzialny za logistykę, rejestrację, zakwaterowanie Polskiej Reprezentacji oraz czuwać nad wszystkim w trakcie pobytu. W ostatniej chwili tj. około 2-3 tygodnie przed wylotem padł pomysł i propozycja abym został filmowcem i fotografem, który będzie wszystko relacjonował na bieżąco, ponieważ do tej pory brakowało tego podczas wyjazdów. Wiedziałem jak ciężka i czasochłonna będzie to praca, ponieważ na naszych klubowych obozach robię dokładnie to samo. Robienie zdjęć i kręcenie filmów przez cały dzień to jedno natomiast obróbka, selekcja i wrzucanie do internetu to drugie. Zajmuje to strasznie dużo czasu. Zgodziłem się, ponieważ lubię to robić mimo ciężkiego charakteru pracy. Moją rolę przejął trener LKSW "Dan" Taekwon-do & Kickboxing Team Piotr Bernat, a ja zostałem fotografem/filmowcem i wsparciem kierowników wyjazdu. Z Piotrem przez osiem dni dzieliliśmy pokój. Dzięki Piotr za ten fantastyczny czas!
To było osiem dni intensywnej pracy. Każdego dnia zawody rozpoczynały się o 11:00 i trwały do 18:00. Dziewięć godzin na hali, bieganie między matami i ringami, aby zrobić zdjęcia i nakręcić kilka ujęć. Wielokrotnie nie było czasu, aby coś zjeść, iść do toalety, bo ciągle gdzieś walczyli nasi zawodnicy. Sytuacja zmieniła się dopiero w okolicy czwartku, kiedy były już rozgrywane w większości półfinały. Znalazł się wtedy czas, aby wyskoczyć na kilka minut po kawę. Każdego dnia robiłem między 3500 a 4000 zdjęć. Z czego po obróbce, selekcji zostawało między 250 a 300 zdjęć.
Zawody kończyły się około 18:00. Trzeba było wszystko spakować i iść do metra, aby udać się do hotelu. Zrezygnowaliśmy z transferu autokarem, ponieważ autokar do hotelu jechał ponad godzinę! Nie dość, że były korki w Atenach to w autokarach jechały wszystkie reprezentacje, które były rozwożone do swoich hoteli. Droga metrem zajmowała około 30 minut, dlatego większość naszej ekipy zdecydowała się na transport metrem. Jeździliśmy tak rano na halę oraz wieczorem do hotelu. W hotelu byliśmy około 19:00. Szybkie zrzucenie rzeczy w pokoju i udanie się na kolację. Po kolacji brałem się od razu za zdjęcia i filmy. Selekcja, obróbka, wrzucanie znaków wodnych, ładowanie zdjęć do internetu, aby były wyświetlane w interwałach następnego dnia. Tak moja praca kończyła się codziennie około 3-4 w nocy. Pobudka 7:30-8:00 udanie się na śniadanie. Około 9:30 udanie się do metra, aby być już na hali parę minut po 10:00. I tak codziennie przez siedem dni. Niestety trzeciego dnia pojawił się kryzys. Byłem już tak zmęczony, że w trakcie selekcji zdjęć zorientowałem się, że już nie widzę co robię, ponieważ zacząłem usuwać dobre zdjęcia. Wiedziałem, że dalsza praca nie ma już sensu. Tego dnia skończyłem około 1:30. Wiedziałem, że tych zaległości nie uda mi się już nadrobić w trakcie pobytu, dlatego cześć zdjęć pojawiała się jeszcze po zawodach.
Tak więc będąc w Atenach nie zobaczyłem Akropolu, ani innego zabytku. W ogóle nic nie zobaczyłem poza hotelem, halą, lotniskiem i metrem. Tzn. zobaczyłem Akropol w oddali z dachu naszego hotelu Moje zwiedzanie Aten wyglądał w ten sposób: lotnisko - hotel - hala - hotel – lotnisko
Mimo wszystko to był niezapomniane osiem dni. Móc czuć ten klimat, pasję zawodników i trenerów oraz być częścią ekipy, która tworzy historię. Towarzyszyć zawodnikom w każdej walce i być świadkiem ich dokonań, walki i poświęceń to ogromny przywilej. Myślę, że wielu z nich nawet jeśli teraz nie zdobyli upragnionego złota w przyszłości po nie sięgną.
Po powrocie do domu przez dwa dni odsypiałem. Mój organizm tak domagał się snu, że po wylądowaniu w nocy w sobotę przespałem całą niedzielę i cały poniedziałek. Wstawałem tylko do toalety i coś zjeść po czym od razu zasypiałem. Dwa dni bitego snu cały dzień i całą noc. Natomiast naprawdę warto było
Wracając do Romka i jego wyniku. Romek trafił do klubu w wieku 6 lat. Trenuje w klubie 17 lat! Można powiedzieć, że jak wielu naszych zawodników w klubie dorastał i w klubie się wychował. Przyjmuje uwagi porady i słowa krytyki. Nie czeka na pochwały. Wie, że pochwały nie przybliżą go do sukcesu. Zawsze mnie szanował. Nigdy nie obrażał się, nie odwrócił plecami. Nie parskał pod nosem jak to czasami dzieci i młodzież ma w zwyczaju. Zawsze mogłem liczyć na jego pomoc. Nie raz dostał ode mnie porządną reprymendę nawet w obecności innych, ale nigdy nie dał mi odczuć, że nie jestem dla niego autorytetem. Będąc dzieckiem, nastolatkiem i dorosłym mężczyzną. Wiadomo ma czasami swoje odchyły, ale kto z nas nie ma
Romek jako dziecko niczym specjalnie się nie wyróżniał. Był jak wiele dzieci w jego wieku. Wyglądał jak pulpet, podjadał słodycze, motorycznie był przeciętny. Na pierwszych zawodach taekwondo podczas walki prawie zwymiotował na matę Natomiast był pracowity, systematyczny, ambitny, wytrwały i cierpliwy. Miał wszystkie te cechy, które sprawiają, że nie zrezygnował na pewnym etapie swojej kariery jak większość jego rówieśników. Po drodze pojawiały się mniejsze i większe sukcesy. Pojawiały się także porażki, również bolesne. Nigdy się nie poddał. Pierwsze starty w kickboxingu rozpoczął w 2019 roku. Tutaj także pojawiły się porażki i sukcesy. Natomiast brakowało tego największego sukcesu tj. tytułu Mistrza Polski. Trzy lata z rzędu przegrywał na Mistrzostwach Polski w Kickboxingu. W 2022 roku Romek z dobył III miejsce na Mistrzostwach Polski w Kickboxingu, które nie dało mu miejsca w kadrze kraju. Natomiast ja jako trener wiedziałem, że to jest kwesta czasu i zostanie najlepszym zawodnikiem na świecie. W 2022 na Mistrzostwa Europy w Kickboxingu, które odbywały się w Turcji postanowiłem, że Romek pojedzie na te zawody. Musieliśmy uzbierać prawie 8 tysięcy złotych. Romek jeszcze nie był w kadrze więc wszystko trzeba było opłacić z własnej kieszeni. Dzięki wsparciu kilku osób Romek pojechał na te zawody i zdobył brązowy medal. Gdyby nie zatrucie, którego się nabawił kto wie z jakim medalem mógłby wrócić. W 2023 roku na Pucharze Świata w Kickboxingu w Austrii zajmuje II miejsce. Można powiedzieć, że został okradziony z pierwszego miejsca, ponieważ na 30 sekund przed końcem prowadził walkę natomiast sędzia rzucił z rękawa ostrzeżeniem, i zabraniem punktów. Notabene jest ten sam sędzia, który w tym roku na zawodach w Grecji okradła z I miejsca w finale kick light Michała Grzesiaka. Zrobił dokładnie to samo. Wysoko prowadzona i kontrolowana walka została przegrana przez ostrzeżenia z rękawa, które skutkowały zabieraniem punktów.
Ostanie 12 miesięcy to do tej pory największy sukces Romka. Zdobył w seniorach w kickboxingu Mistrzostwo Świata w Portugalii, Puchar Świata na Węgrzech, Mistrzostwo Europy w Grecji oraz trzy tytuły Mistrz Polski w trzech formułach! Uważam, że wszystkie te porażki i niepowodzenia, które nas po drodze spotkały spowodowały, że dziś znajdujemy się w tym miejscu, w którym jesteśmy. Dziękuję za nie bo nic lepszego chyba nie mogło nam się przytrafić
Piszę o tym ponieważ w tym jak i innym sporcie nie ma drogi na skróty. Musisz wiele poświęcić, jeśli chcesz stać się najlepszym. Z wielu przyjemności trzeba zrezygnować, wiele znajomości trzeba zaniedbać. Wielokrotnie samemu sobie trzeba umieć w środku odmówić. Trzema umieć rozmawiać z własnym alter ego, które ciągle wątpi, szepta, demotywuje. Myślę, że sukces pojawia się również, kiedy marzenia pomału zaczynają przeradzać się w obsesję. Będąc dzieckiem masz marzenia. Dorastając, jeśli ci zależy i głęboko wierzysz zaczynasz mieć obsesję. Przestajesz już tylko marzyć tylko obsesyjnie działasz. Jest to obsesja bycia najlepszym, udoskonalania siebie w dążeniu do perfekcji i doskonałości. Wielu sportowcom ciągle towarzyszą wątpliwości, pytania i ambiwalentne uczucia, ponieważ kochasz to co robisz, ale czasami jednocześnie nienawidzisz. Nienawidzisz tej rutyny, powtarzalności, wyrzeczeń, ale ostatecznie, kiedy pojawia się sukces wiesz, że było warto to wszystko poświęcić. Poświęcić swoje przyjemności, wygodę i komfort. Najważniejsze jest, aby mieć w życiu cel i robić to z pasją. Bez znaczenia czy jest to kickboxing, gra w szachy lub na gitarze albo jazda konna. Tej przebytej drogi i wspomnień nikt Wam nie zabierze.
Na przestrzeni lat jako trener mogę powiedzieć, że w sporcie nie liczy się talent. Liczy się wytrwałość, upór, dyscyplina, pasja… Jeśli zawodnik nie ma „mentalu”, jasno wyznaczonego celu to talent nie wystarczy. Talent może pomóc, skrócić i przyśpieszyć drogę na szczyt, ale każda porażka i niepowodzenie spowodują, że poddasz się w trakcie tej wędrówki jeśli nie masz jasno wyznaczonego celu. Zostają wytrwali i to oni prędzej czy później znajdą się na tym szczycie.
W naszym klubie jest wielu zawodników z potencjałem. Jest ich zapewne mnóstwo w innych klubach. Wielu mimo porażek nie poddaje się. Inni mocno wątpią w siebie i w swoje możliwości bo chcą być „na topie” tu i teraz. Natomiast musicie wiedzieć, że sukces sam do Was nie przyjdzie. Nie przyjdzie na pewno, jeśli nie poświęcicie się temu na 120%. Przyjdzie za rok, dwa albo trzy lata, ale przyjdzie, jeśli w to wierzycie i temu się poświęcicie w każdym aspekcie swojego życia. Droga na szczyt usłana jest wzlotami, upadkami i wieloma zakrętami. Bez zrozumienia i zaakceptowania tego poddacie się w połowie drogi.
Myślę, że marzeniem każdego trenera jest, aby jego zawodnicy byli najlepszymi zawodnikami na świecie. Moim marzeniem zawsze także było i jest, aby każdy zawodnik, który do mnie trafił był lepszy ode mnie, aby przerósł mnie w każdym aspekcie bycia sportowcem. Aby widział w sobie to co ja w nim widzę. Aby uwierzył w siebie tak jak ja w niego wierzę. Aby osiągnął to czego mnie jako zawodnikowi nie udało się i nie zdążyłem osiągnąć. Aby nauczył się tego czego ja nie opanowałem. Aby ciągle pracował nad własnym rozwojem, wyznaczał sobie nowe cele, podnosił poprzeczkę, udoskonalał się, stawał się ciągle lepszy od swojej poprzedniej wersji.
Życzę wszystkim pasji, wiary i wytrwałości w dążeniu do celu ;) 𝐏𝐎𝐋𝐀𝐍𝐃 𝐊𝐈𝐂𝐊𝐁𝐎𝐗𝐈𝐍𝐆 𝐓𝐄𝐀𝐌! 𝐎𝐍𝐄 𝐅𝐎𝐑 𝐀𝐋𝐋!
Rozpoczynamy zapisy na egzamin na stopnie uczniowskie w taekwondo CUP. Egzamin odbędzie się w dniu 06.12.2024 (piątek) oraz 07.11.2024 (sobota) w Ośrodku Sportowym Sztygarka, ul. Górnicza 1 w Dąbrowie Górniczej.
Będzie przeprowadzony jeden centralny egzamin z podziałem na grupy. W dniu 06.12.2024 (piątek) egzamin będzie przeprowadzany od godziny 16:30 do godzin wieczornych z podziałem na grupy ze względu na wiek oraz na egzaminowany stopień CUP. W piątek rozpoczynamy egzamin od najmłodszych uczestników. W dniu 07.11.2024 (sobota) egzamin będzie przeprowadzony od rana do godzin południowych. Dokładny podział grup na dni i godziny zostanie podany po zamknięciu list z zapisami na egzamin. Prawdopodobnie będzie zbliżony podział grup jak miało to miejsce podczas ostatniego egzaminu, który odbył się w czerwcu 2024 r.
Szczegółowe informacje są dostępne w rozwinięciu wiadomości...
Rozpoczynamy zapisy na zawody - Mistrzostwa Śląska w Kickboxingu. Zawody odbędą się w Będzinie w dniu 1.12.2024 r. (niedziela). Zgłoszeń należy dokonywać tylko przez stronę internetową www.rejestracja-ksmistral.pl
Aby uniknąć błędów ostateczny termin zgłoszeń zawodników jest do dnia 19.11.2024 r. (wtorek) godzina 21:30. Należy podać imię i nazwisko uczestnika, rok urodzenia, kategorie wiekową, kategorię wagową, dokładną wagę oraz konkurencje, w których zawodnik będzie brał udział. Do dnia 19.11.2024 r. (wtorek) tego terminu należy dopełnić wszystkich formalności: opłata za udział w zawodach, oddanie oświadczeń i zgód na udział w zawodach itp. Na zapisy i uregulowanie formalności są trzy tygodnie dlatego prosimy aby nie zostawiać niczego na ostatnią chwilę. Klub nie będzie zapisywał ani niczego przyjmował po terminie.
Data:
30.11-1.12.2024 r. (sobota i niedziela)
Miejsce zawodów:
Hala Sportowa „Będzin Arena”
ul. Sportowa 20
42-500 Będzin
Miejsce rejestracji i kontroli wagi:
Hala Sportowa „Będzin Arena” - ul. Sportowa 20, 42-500 Będzin
Organizator:
Klub Sportowy Mistral Będzin
Patronat:
Polski Związek Kickboxingu
Honorowy patronat Prezydenta Miasta Będzina Łukasza Komoniewskiego
Patronat medialny:
TVP 3 Katowice
Polskie Radio Katowice
Sponsorzy główni:
5palców
Sport Masters
Global Trading
W rozwinięciu wiadomości znajduje się więcej informacji...
Rozpoczynamy zapisy na zawody - Mistral Winter Cup. Zawody odbędą się w Będzinie w dniu 30.11.2024 r. (sobota). Zgłoszeń należy dokonywać tylko przez stronę internetową www.rejestracja-ksmistral.pl
Ostateczny termin zgłoszeń to 19.11.2024 r. (wtorek) do godziny 21:30. Należy podać nazwę zawodów, imię i nazwisko uczestnika, płeć, rok urodzenia, kategorie wiekową, dokładny wzrost, kategorie wzrostową, posiadany stopień CUP, ilość dotychczasowych stoczonych walk na zawodach (w formułach: pointfighting, light contact, kick light, semi hogo itp.) – dotyczy tylko dzieci starszych i kadetów młodszych oraz konkurencjie, w których zawodnik będzie brał udział. Do tego terminu należy dopełnić wszystkich formalności: opłata za udział w zawodach, oddanie oświadczeń i zgód na udział w zawodach itp. Na zapisy i uregulowanie formalności są trzy tygodnie dlatego prosimy aby nie zostawiać niczego na ostatnią chwilę. Klub nie będzie zapisywał ani niczego przyjmował po terminie.
Data:
30.11.2024 r. (sobota)
Miejsce zawodów:
Hala Sportowa „Będzin Arena”
ul. Sportowa 20
42-500 Będzin
Organizator:
Klub Sportowy Mistral Będzin
Patronat:
Honorowy patronat Prezydenta Miasta Będzina Łukasza Komoniewskiego
Patronat medialny:
TVP 3 Katowice
Polskie Radio Katowice
Sponsorzy główni:
5palców
Sport Masters
Global Trading
W rozwinięciu wiadomości znajduje się więcej informacji...
W Wałczu w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich odbyło się kolejne zgrupowanie Kadry Narodowej Seniorów w Kickboxingu w formule Full Contact.
Zawodnik naszego klubu Roman Bushchak w dniach 5-12.10.2024 r. wspólnie z całą Kadrą Narodową szykował się do Mistrzostw Europy, które odbędą się w dniach 2-9.11.2024 r. w Atenach (Grecja).
Mamy nadzieję, że cały tydzień ciężkich treningów, sparingów i cennych wskazówek przyniesie efekty za niespełna trzy tygodnie.
Zjęcia ze zgrupowania można obejrzeć w galerii.
Na naszej stronie klubowej został zaktualizowany kalendarz wydarzeń na sezon 2024/2025 rok. Znajdują się tam między innymi terminy nadchodzących zawodów krajowych i zagranicznych, egzaminów, obozów oraz innych wydarzeń. Można już w ten sposób wcześniej rezerwować wolne terminy.
Zakładka będzie KALENDARZ co jakiś czas aktualizowana. Czasami daty wydarzeń mogą ulec zmianie co jest spowodowane pojawianiem się innych wydarzeń. Mogą także ulec zmianie wcześniej ustalone daty co jest spowodowane nałożeniem się wydarzeń w tym samym terminie. Dlatego warto sprawdzać co jakiś czas czy nie pojawiły się jakieś zmiany.
Ponadto w miarę zbliżania się terminu konkretnego wydarzenia będą pojawiały się szczegółowe informacje w linku "komunikat klubowy". W tym miejscu będą się pojawiały szczegóły dotyczące formy i terminie zapisów, dat wyjazdów, zbiórek itp.
W linku "czytaj więcej" będzie przekierowanie do strony, która dotyczy danego wydarzenia np. PZKB lub innej. W ten sposób można będzie już zapoznać się ze szczegółami danego wydarzenia.
Pamiętajcie, że wszystkich zawodników naszego klubu obowiązuje tylko i wyłącznie komunikat klubowy, który będzie tworzony w oparciu o informacje zawarte w innych komunikatach. Zapisy na wydarzenia są prowadzone tylko przez klubową stronę do rejestracji https://rejestracja-ksmistral.pl
W dniu 10.09.2024 r. w Urzędzie Miasta w Dąbrowie Górniczej zawodnicy naszego klubu spotkali się z Prezydentem Miasta Dąbrowy Górniczej Marcinem Bazylakiem.
Spotkanie było okazją do rozmów i podsumowania ostatnich Mistrzostw Świata w Kickboxingu Dzieci, Kadetów i Juniorów, oraz Pucharu Świata w Kickboxingu, który odbył się w czerwcu także na Węgrzech.
W spotkaniu uczestniczyli medaliści z obu turniejów Emilia Bielecka, Natalia Bielecka, Mikołaj Wójcik oraz trener Krzysztof Wiśniewski.
Dla przypomnienia Emilia i Natalia Bielecka zdobyły ponad tydzień temu tytuły Wicemistrzyń Świata w Kickboxingu w kategorii Dzieci. Natalia zdobyła także brązowy medal drużynowo. Mikołaj Wójcik na tych samych zawodach zdobył III miejsce jako Junior Młodszy Natomiast w czerwcu zdobył Puchar Świata w Kickboxingu.
Dziękujemy za bardzo miłe spotkanie w przyjaznej i ciepłej atmosferze. Gratulacje dla zawodników za wytrwałość oraz dla rodziców za konsekwencję w spieraniu realizacj marzeń swoich podopiecznych.
Zdjęcia ze spotkania można obejrzeć w galerii
W dniach 23-31.08.2024 r. w Budapeszcie na Węgrzech obyły się Mistrzostwa Świata w Kickboxingu Dzieci, Kadetów i Juniorów WAKO – największej i najbardziej prestiżowej organizacji kickboxingu na świecie
Nasi zawodnicy zdobyli łącznie 5 medali W tym dwa srebrne (Emilia i Natalia Bielecka. Natalia dołożyła jeszcze brązowy medal w rywalizacji drużynowej) i trzy brązowe medale (Mikołaj Wójcik i Aleksandra Dadaniak). Niewiele brakło, a wrócilibyśmy z o wiele lepszym bilansem. Zabrakło trochę szczęścia
Tym sposobem w naszym klubie jest dwóch nowych Wicemistrzów Świata Jednocześnie powiększył się bilans medalistów najważniejszych imprez międzynarodowych takich jak Mistrzostwa Świata, Mistrzostwa Europy i Puchary Świata
Poziom zawodów na Węgrzech był bardzo wysoki. Te zawody pokazują kolejny raz jak ciężko jest o medal. Wielu Mistrzów Świata i Europy odpadło już w eliminacjach. Wiele walk jest bardzo wyrównanych i roztrzygało się w ostatnich sekundach
Do zawodów zgłoszonych zostało 2200 zawodników z 65 krajów. Polska zgłosiła 202 zawodników w tym było siedmiu zawodników z naszego klubu. Reprezentacja Polski zdobyła łącznie 92 medale w tym 17 złotych, 20 srebrnych i 55 brązowych zajmując wysokie czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów
W barwach naszego kraju było siedmiu zawodników naszego klubu:
Natalia i Emilia Bielecka po bardzo dramatycznych i wyrównanych finałowych pojedynkach zdobywają tytuły Wicemistrzów Świata w Kickboxingu! Małe Mistrale po bardzo zaciętych pojedynkach półfinałowych odprawiły bardzo trudne i wymagające zawodniczki z Bułgarii.
W finale brakło naprawdę niewiele. Najbardziej bolą takie porażki kiedy się wie jak niewiele brakowało. Co innego kiedy przeciwnik jest poza zasięgiem i co by się nie robiło i czego nie próbowało podczas walki to i tak przeciwnik ma na to sposób. Wtedy się wie, że to jeszcze nie jest ten moment na upragniony sukces. Tutaj było zupelnie odwrotnie. Dziewczyny walczyły do samego końca. Już nie będziemy komentować dwóch błędnych decyzji sędziów, które przy takiej znikomej różnicy punktowej mają kluczowe znaczenie na końcowy wynik. Dziewczyny o mały włos, a wróciłby ze złotymi medalami
Natalia Bielecka przegrywa finał 4:3 z zawodniczką z Węgier i zostaje Wicemistrzem Świata w Kickboxingu w kategorii Dziecko -30 kg
Emila Bielecka przegrywa finał 3:1 z zawodniczką z Bułgarii i zostaje Wicemistrzem Świata w Kickboxingu w kategorii Dziecko -33 kg.
Siostry w finałach zmierzyły się z najlepszymi zawodniczkami na świecie. Obie przeciwniczki były sklasyfikowane najwyżej w swoich kategoriach w światowym rankingu WAKO. Dziewczynki zrobiły ogromny postęp od ostatniego Pucharu Świata, który odbył się w czerwcu. Przeszły w ciągu trzech miesięcy niesamowitą przemianę mentalną i nabyły nowych umiejętności Wróciły na Mistrzostwa Świata jako zupełnie nowe zawodniczki. Jesteśmy meeega dumni! Małe Mistrale zostały Wicemistrzami Świata w Kickboxingu Rozumiecie? Małe Mistrale są drugie na świecie!!!
Aleksandra Dadaniak (Junior Młodszy -60 kg) przegrała walkę półfinałową z reprezentantką Kazachstanu. Ola pokazała się z bardzo dobrej strony. Natomiast to jeszcze nie czas i pora. Oli przyszlo zawalczyć z bardzo doświadczoną zawodniczką, która zajmuje pierwsze miejsce w swojej kategorii w światowym rankingu WAKO. Zawodniczka z Kazachstanu konsekwetnie przez trzy rundy pomału budowała przewagę punktową i utrzymała ją do końca. Ola kończy Mistrzostwa Świata w Kickboxingu na III miejscu i wraca z brązowym medalem. Wielkie gratulacje dla Oli. Zwłaszcza, że jest to jej pierwszy rok startów w formule full contact. Wcześniej nie mogła startować na ringu z racji nie osiągnięcia odpowiedniego wieku. Jesteśmy dumni z postawy podczas walki i liczymy w przyszłości na więcej!
Mikołaj Wójcik (Junior Młodszy -63,5 kg) po bardzo wyrównanej walce z reprezentantem Gruzji przegrał w półfinale Mistrzostw Świata w Kickboxingu. Mikołaj jeszcze na 20 sekund przed końcem walki prowadził stosunkiem punktów 2:1. Zabrakło koncentracji w końcówce. Gruzin wyprowadził akcję i w momencie zmienił się wynik na 1:2 dla Gruzina. Mikołaj mimo, że próbował nie zdąrzył odrobić punktów. O mały włos, a mielibyśmy finał i kto może coś więcej. Gratulacje dla Mikołaja za bardzo ładną walkę i serce do walki.
Niestety pozostała trójka naszych zawodników wróciła bez medalu. Natasza Szczotka (Kadet Młodszy -42 kg) po bardzo wyrównanej walce przegrała z reprezentantką Bośni i Hercegowiny stosunkiem punktów 3:2. Kacper Lasa (Junior -69 kg) przegrywa z reprezentantem Włoch 12:2. Julia Lasak (Dziecko -24 kg) przegrywa z reprezentantką Bułgarii stosunkiem punktów 5:2.
Niestety taki jest sport. Nie zawsze wszystko wychodzi. Widać było duży stres zwłaszcza u naszych dziewczyn. Były lekko sparaliżowane przez co nie pokazały wszystkich swoich umiejętności. Te zawody pokazały kolejny raz jak wysoki jest poziom. Wielu Mistrzów Świata i Europy odpadło już w eliminacjach. Wiele walk było bardzo wyrównanych i roztrzygało się w ostatnich sekundach.
Dziękujemy także wszystkim firmom i osobom, które wsparł wyjazd naszych zawodników.
Wielkie gratulacje dla wszystkich za postawę, odwagę i wolę walki! Zdjęcia z zawodów można obejrzeć w galerii.
Mistrzostwa Śląska w Kickboxingu
Będzin, 1.12.2024
Mistral Winter Cup
Będzin, 30.11.2024
Egzamin na stopnie uczniowskie
w taekwondo
Dąbrowa Górnicza, 6-7.12.2024
|
||