Kickboxing

Kickboxing jest połączeniem boksu klasycznego z najskuteczniejszymi technikami nożnymi zaczerpniętymi z różnych stylów Taekwon-do i Karate. Podział kickboxingu na różne formuły daje możliwości sprawdzenia się każdemu walczącemu, bez względu na indywidualne predyspozycje psychofizyczne, jak i stopień zaawansowania. W kickboxingu wyróżniamy różne formuły walki:

  • Pointfighting: techniczna formuła walki kładąca równy nacisk na szybkość i poprawność technik a ich punktowanie oparte jest na zasadzie dokładnie kontrolowanych akcji. Jest to walka przerywana, po każdej bezpośrednio udanej akcji następuje przyznanie punktów.
  • Light-contact: walka ciągła, będąca pośrednią formą pomiędzy pointfightingiem, a trudniejszym Full-contactem, dopuszczająca zadawanie ciosów z ograniczoną siłą. 
  • Kick Light: jest formą walki ciągłej. Jest to pośrednia nazwa między pół a pełnym kontaktem. Używa się technik nożnych na uda z pełnego kontaktu. Lecz są to techniki kontrolowane, które powinny trafiać w obszary dozwolone. Sędzia prowadzący nie ocenia walki tylko ją prowadzi zgodnie z regulaminami.
  • Full-contact: formuła wyczynowa walki ciągłęj niewykluczająca nokautów podczas której ciosy bokserskie oraz techniki nożne wykonywane są z pełną siłą. Zarezerwowana dla zawodników o najwyższych umiejętnościach. 
  • Full-contact Low-kick: walka ciągła, podczas której ciosy bokserskie, techniki nożne wykonywane są z pełną siłą w dozwolone miejsca trafień. Dozwolone są kopnięcia w wewnętrzną i zewnętrzną część uda. Wymaga od walczących dodatkowo dużej koordynacji ruchowej, wytrzymałości na ból i odwagi. 
  • K-1: to formuła pośrednia pomiędzy kickboxingiem a Muay Thai. Zawodnicy mogą używać wszystkich technik bokserskich i nożnych. Niedozwolone są uderzenia łokciami i walka w parterze, a klincz jest ograniczony do zadania w uchwycie tylko jednego kopnięcia kolanem bez naciągnięcia głowy. Klincz nie może trwać dłużej niż 5 sekund.
Klub Sportowy Mistral Będzin Dąbrowa Górnicza Jaworzno Wojkowice Czeladź Sosnowiec Boks Kickboxing Taekwondo K1 sztuki walki treningi dla dzieci-220.jpg   Klub Sportowy Mistral Będzin Dąbrowa Górnicza Jaworzno Wojkowice Czeladź Sosnowiec Boks Kickboxing Taekwondo K1 sztuki walki treningi dla dzieci-371.jpg   Klub Sportowy Mistral Będzin Dąbrowa Górnicza Jaworzno Wojkowice Czeladź Sosnowiec Boks Kickboxing Taekwondo K1 sztuki walki treningi dla dzieci-222.jpg   Klub Sportowy Mistral Będzin Dąbrowa Górnicza Jaworzno Wojkowice Czeladź Sosnowiec Boks Kickboxing Taekwondo K1 sztuki walki treningi dla dzieci-216.jpg

 

Trening grup dziecięcych to głównie gry, zabawy, ćwiczenia ogólnorozwojowe z gimnastyką korekcyjną połączone z elementami taekwondo i kick-boxingu. Treningi w grupach najmłodszych mają charakter bezkontaktowy i opierają się na zabawie. Dzieci uczą się współdziałania w grupie, odpowiedzialności za siebie i za współćwiczących. Przyczyniają się one do równomiernego rozwoju psychomotorycznego dziecka. Ćwiczenia z każdym krokiem są ukierunkowywane na rozwój specyficznych dla kickboxingu i taekwondo cech motorycznych. Duży nacisk kładziony jest na ćwiczenia gimnastyczne i akrobatyczne, które w późniejszym etapie nauczania pozwolą na opanowanie zaawansowanych technik. Dzieci, które zdecydują się udział na zawodach i będą chciały sprawdzić swoje umiejętności startują na początku w dwóch formułach walki z ograniczonym kontaktem. Na początku jest to pointfighting, a dopiero w późniejszym czasie w formule light-contact.
W grupach dla młodzieży i dorosłych ćwiczenia są wysoce ukierunkowane oraz wprowadzana jest specjalizacja treningu. Trenujący sami decydują, w której formule walki najlepiej się czują i która jest dla nich najbardziej odpowiednia.

Pierwszy trening

U większości osób młodszych i starszych panuje stereotyp, że na pierwszym treningu będą już walczyć, dlatego najczęściej rezygnują zanim jeszcze zaczną. Nic bardziej mylnego! Pierwsze treningi to nauka podstaw: poruszania, pozycji, nauka prostych technik. Dużo ćwiczeń wzmacniających całe ciało, ćwiczeń gibkościowych, koordynacyjnych, szybkościowych i zwinnościowych. Nie ma co się oszukiwać, że treningi będą łatwe bo takie nie będą. Wymagają dużej wytrwałości i samozaparcia. Na zajęciach traci się litry potu. Wielokrotnie wychodzi się z sali wykończonym ale zadowolonym, że dało się radę i nie szukało wymówek żeby nie przyjść na trening bo praca, bo nauka, bo nie miałem jak dojechać itp... Każdy następny trening jeśli jest tylko systematyczność i zaangażowanie będzie łatwiejszy.
Na pierwszy trening wystarczy tylko zabrać wodę mineralną niegazowaną. Trenujemy w spodenkach i na boso. 

Klub Sportowy Mistral Będzin Dąbrowa Górnicza Jaworzno Wojkowice Czeladź Sosnowiec Boks Kickboxing Taekwondo K1 sztuki walki treningi dla dzieci-62.jpg   Klub Sportowy Mistral Będzin Dąbrowa Górnicza Jaworzno Wojkowice Czeladź Sosnowiec Boks Kickboxing Taekwondo K1 sztuki walki treningi dla dzieci-106.jpg   Klub Sportowy Mistral Będzin Dąbrowa Górnicza Jaworzno Wojkowice Czeladź Sosnowiec Boks Kickboxing Taekwondo K1 sztuki walki treningi dla dzieci-17.jpg   Klub Sportowy Mistral Będzin Dąbrowa Górnicza Jaworzno Wojkowice Czeladź Sosnowiec Boks Kickboxing Taekwondo K1 sztuki walki treningi dla dzieci-107.jpg

 

Klub Sportowy Mistral Będzin Dąbrowa Górnicza Jaworzno Wojkowice Czeladź Sosnowiec Boks Kickboxing Taekwondo K1 sztuki walki treningi dla dzieci-108.jpg   Klub Sportowy Mistral Będzin Dąbrowa Górnicza Jaworzno Wojkowice Czeladź Sosnowiec Boks Kickboxing Taekwondo K1 sztuki walki treningi dla dzieci-105.jpg   Klub Sportowy Mistral Będzin Dąbrowa Górnicza Jaworzno Wojkowice Czeladź Sosnowiec Boks Kickboxing Taekwondo K1 sztuki walki treningi dla dzieci-23.jpg   Klub Sportowy Mistral Będzin Dąbrowa Górnicza Jaworzno Wojkowice Czeladź Sosnowiec Boks Kickboxing Taekwondo K1 sztuki walki treningi dla dzieci-47.jpg

facebook

Następne zawody

Mistral Fight Camp

Tresna, 15-22.08.2024Mistral Sport Camp 2024 - Klub Sportowy Mistral Będzin Dąbrowa Górnicza Jaworzno Wojkowice Czeladź Sosnowiec Boks Kickboxing Taekwondo K1 sztuki walki treningi dla dzieci śląsk.jpg
tyg
dni
godz
min
sek

Współpraca

logo PZKB 1.jpg

ITF Poland LOGO 1.jpg

Polski Związek Bokserski(1).jpg

Śląski Związek Bokserski w Katowicach.jpg

Ciekawe strony

5 palców.jpgCodeBlueSolutionsLogo_LightBG.jpg Mistral Camp.jpg skoweralogowektor.jpg

 

GEBSTAR-logo-RGB-72dpi.jpg AUTO CENTRUM PIK logo_kolor.jpg

azcom.jpg

Miasta oraz Gminy współfinansujące i wspierające działania Klubu Sportowego Mistral

Miasta i Gminy(1).jpg

.