Mistrzostwa Polski w Kickboxingu kick light, Jarosław 10-12.03.2023-1.jpgW dniach 10-12.03.2023 r. w Jarosławiu odbyły się Mistrzostwa Polski w Kickboxingu Juniorów i Seniorów w formule Kick Light. W zawodach wzięło udział ponad 300 zawodników z 74 klubów z całego kraju. Nasz klub reprezentowało sześć osób:

  • Kamil Gniewosz - junior
  • Paweł Olszewski - senior
  • Marcin Zasada - senior
  • Roman Bushchak - trener
  • Mateusz Lędźwa - trener
  • Krzysztof Wiśniewski - trener

Tym razem wracamy bez medalu chociaż było bardzo blisko. Mimo, że wracamy bez medalu to z zawodów jesteśmy zadowoleni. Widać ciągły postęp jaki robią nasi zawodnicy. Walki były przewalczone na pełnym dystansie. Zawodnicy pokazali się z bardzo dobrej strony pokazując nieustępliwy charakter i wolę walki. Bierzemy się do dalszej pracy. Przed nami kolejne intensywne dni i tygodnie. Obszerniejsza relacja z zawodów znajduje się w rozwinięciu wiadomości.

Kamil Gniewosz (Junior -63kg), który startował w kategorii Junior -63kg. Niestety Kamil przegrał przez jednogłośną decyzję sędziów stosunkiem punktów 3:0. Do końca drugiej rundy Kamil wygrywał u jednego sędziego, jednocześnie minimalnie przegrywając u drugiego dlatego była duża szansa aby w trzeciej rundzie jeszcze przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Niestety mimo wywieranie ciągłej presji nie udało się. Przeciwnik umiejetnie bronił się i skutecznie kontrował co spowodowało, że odskoczył na więcej punktów. Mimo wszystko Kamil pokazał charakter i serce do walki.

Paweł Olszewski (Senior -74kg) przegrał na punkty pierwszą walkę i odpadł z dalszej rywalizacji. Paweł mimo, że trenuje kickboxing stosunkowo krótko w porównaniu do naszych pozostałych zawodników to robi ciągły postęp. Podchodzi bardzo ambitnie do tematu i z każdym startem jest coraz lepiej. Nie przejmuje się porażkami tylko pracuje jeszcze ciężej na treningach. Podczas tych zawodów wreszcie realizował założenia i słuchał podpowiedzi z narożnika w przeciwieństwie do poprzednich turniejów. Czekamy aż się w końcu "odpali" i zacznie wygrywać. To jest tylko kwestia czasuW przeszłości mogliśmy wielokrotnie obserwować podobne sytuacje z udziałem naszych zawodników. Gratulacje Paweł za wytrwałość, postawę i mega charakter.

Marcin Zasada (Senior -69kg) wygrał dwie walki przez TKO i doszedł do ćwierćfinału. W walce ćwierćfinałowej Marcinowi odnowiła się kontuzja stopy. Walka była bardzo twarda i wyrównana. Sędzia co chwilę musiał upominać zawodników. Wynik zmieniał się raz na korzyść jedno lub drugiego zawodnika. W połowie drugiej rundy Marcin minimalnie przegrywał. Natomiast byliśmy spokojni. Dwie poprzednie wygrane walki Marcina wyglądały dokładnie tak samo. Czekaliśmy na trzecią rundę ponieważ Marcin w trzeciej rundzie włączał dodatkowy bieg i odskakiwał na punkty przeciwnikom kończąc wszystkie walki przewagą techniczną. W połowie drugiej rundy Marcin źle trafił w nogę przeciwnika. Spuchnięta noga oraz ból nie pozwoliły kontynuować walki.
Wielki pech ponieważ Marcin był bardzo dobrze przygotowany do zawodów i cała ekipa wiedziała, że medal był w jego zasięgu. Potwierdziły się także przypuszczenia, że jeśli Marcin ma przegrać to tylko przez dyskwalifikację albo odnowioną kontuzję stopy. Wielkie gratulacje dla Marcina za wynik i postawę oraz życzymy szybkiego powrotu do zdrowia

« wróć

facebook

Następne zawody

Mistral Fight Camp

Tresna, 15-22.08.2024Mistral Sport Camp 2024 - Klub Sportowy Mistral Będzin Dąbrowa Górnicza Jaworzno Wojkowice Czeladź Sosnowiec Boks Kickboxing Taekwondo K1 sztuki walki treningi dla dzieci śląsk.jpg
tyg
dni
godz
min
sek

Współpraca

logo PZKB 1.jpg

ITF Poland LOGO 1.jpg

Polski Związek Bokserski(1).jpg

Śląski Związek Bokserski w Katowicach.jpg

Ciekawe strony

5 palców.jpgCodeBlueSolutionsLogo_LightBG.jpg Mistral Camp.jpg skoweralogowektor.jpg

 

GEBSTAR-logo-RGB-72dpi.jpg AUTO CENTRUM PIK logo_kolor.jpg

azcom.jpg

Miasta oraz Gminy współfinansujące i wspierające działania Klubu Sportowego Mistral

Miasta i Gminy(1).jpg

.