Mistrzostwa Polski Kickboxing Klub Sportowy Mistral Będzin Dąbrowa Górnicza Jaworzno Wojkowice Czeladź Sosnowiec Kickboxing Boks Taekwondo K1 Samoobrona-7.jpgW dniach 1-3.03.2024 r. w Mińsku Mazowieckim odbywały się Mistrzostwa Polski w Kickboxingu Juniorów, Seniorów i Weteranów w formule kick light.
Do zawodów zgłosiło się 428 zawodników z 92 klubów z całego kraju. Nasz klub reprezentowało osiem osób (6 zawodników i 2 trenerów).

Tym razem wracamy bez medalu ale za to z wieloma wygranymi walkami i cennym doświadczeniem. Jesteśmy mega dumni ze wszystkich zawodników. Na Mistrzostwach Polski w Kickboxingu w formule kick light poprzeczka jest bardzo wysoko zawieszona. Walki są twarde, a przeciwnicy nieustępliwy. Trzeba zostawić dużo zdrowia na macie i wykazać się twardym charakterem aby wygrać walkę. Widać bardzo duży progres jaki robią nasi zawodnicy i to nas napawa optymizmem.

Amelia Bogacz (junior -60 kg)
Wygrała dwie walki. Obie walki wygrała przez TKO. Kolejną w drugiej i pierwszej rundzie. Amelia przegrała dopiero trzecią walkę o wejście do strefy medalowej tj. ćwierćfinał. Amelia w końcu przełamała się na tych zawodach i uwierzyła w siebie. Po ciągłych porażkach na zawodach o mały włos a wróciłaby z medalem Mistrzostw Polski ;)

Paweł Olszewski (senior -74 kg) wygrał na punkty 3:0
Wygrał dwie walki. Pierwszą walkę wygrał na punkty 3:0 . Kolejną walkę wygrał przez TKO w drugiej. Paweł przegrał dopiero trzecią walkę o wejście do strefy medalowej tj. ćwierćfinał.

Mikołaj Wójcik (junior -63 kg)
Wygrał dwie walki. Pierwszą walkę wygrał w 2 rundzie przez dyskwalifikacje przeciwnika. Kolejną walkę wygrał na punkty 3:0. Przeciwnik był liczony dwa razy w trzeciej rundzie. Mikołaj przegrał dopiero trzecią walkę o wejście do ćwierćfinału.

Szymon Rumas (junior -69kg)
Wygrał jedną walkę stosunkiem punktów 3:0. Szymon przegrał drugą walkę o wejście do ćwierćfinału.

Kamil Gniewosz (junior -63 kg)
Wygrał pierwszą walkę stosunkiem punktów 3:0 dostał się do 1/16. Tam trafił na aktualnego Mistrza Polski. Walka była bardzo twarda. Zawodnicy mocno uderzali i kopali. Żaden nie odpuszczał. Kamil mimo, że starał się wywierać presję pomału tracił przewagę. Doświadczenie przeciwnika zadecydowało. Kamil przegrał na punkty 3:0 ale zaprezentował się z bardzo dobrej strony. Przeciwnik Kamila wygrał kolejne walki i obronił tytuł.

Emilia Gorczycka (junior -55 kg)
Emilia przegrała pierwszą walkę stosunkiem punktów 3:0 ale to była chyba jej najlepsza walka w karierze. w końcu widzieliśmy Emilię, która zaczyna myśleć na macie. Walka była bardzo czysta i techniczna po obu stronach. Przez trzy rundy zawodniczki nie dostały żadnego ostrzeżenia. Emilia przez trzy rundy atakowała ale mimo wszystko nadziewała się na kontry. Stopniowo traciła punkty. W trzeciej rundzie przeciwniczka prowadziła kilkoma punktami u wszystkich sędziów. Emilia w tym momencie zaczynała odrabiać straty i przewaga stopniała do 2 punktów. Niestety zabrakło zimnej krwi w końcówce i nie udało się odrobić starty.

Gratulacje dla wszystkich zawodników za postawę i dobry wynik! Zdjęcia z zawodów można obejrzeć w galerii

« wróć

facebook

Następne zawody

Mistral Fight Camp

Tresna, 15-22.08.2024Mistral Sport Camp 2024 - Klub Sportowy Mistral Będzin Dąbrowa Górnicza Jaworzno Wojkowice Czeladź Sosnowiec Boks Kickboxing Taekwondo K1 sztuki walki treningi dla dzieci śląsk.jpg
tyg
dni
godz
min
sek

Współpraca

logo PZKB 1.jpg

ITF Poland LOGO 1.jpg

Polski Związek Bokserski(1).jpg

Śląski Związek Bokserski w Katowicach.jpg

Ciekawe strony

5 palców.jpgCodeBlueSolutionsLogo_LightBG.jpg Mistral Camp.jpg skoweralogowektor.jpg

 

GEBSTAR-logo-RGB-72dpi.jpg AUTO CENTRUM PIK logo_kolor.jpg

azcom.jpg

Miasta oraz Gminy współfinansujące i wspierające działania Klubu Sportowego Mistral

Miasta i Gminy(1).jpg

.