Informacja KS MISTRAL - EGZAMIN podział grup 12.2023.jpgPoniżej przedstawiamy podział grup na egzamin na stopnie uczniowskie w taekwon-do, który odbędzie się w dniach 7.06.2024 oraz 8.06.2024 (piątek i sobota) w Ośrodku Sportowym Sztygarka w Dąbrowie Górniczej, ul. Górnicza 2 (Nie pomylić ze szkołą Sztygarka. Ośrodek Sportowy znajduje się po drugiej stronie ulicy naprzeciwko szkoły). Grupy są podzielone według roku urodzenia oraz ze względu na zdawany stopień CUP.  Nie należy sugerować się numerem grupy na egzaminie ponieważ podział jest inny niż na treningach !!! Prosimy aby zapoznać się z informacjami poniżej:

Egzamin w dniu 7.06.2024 r. (piątek)

 • Grupa 1 - Młodzik roczniki 2020, 2019, 2018 (wszystkie stopnie) - od 16:30 do 17:45
 • Grupa 2 - Młodzik rocznik 2017, 2016, 2015 (zdający na 10 cup do 9.3 cup) - od 18:15 do 20:30

Egzamin w dniu 8.06.2024 r. (sobota)

 • Grupa 3 - Młodzik rocznik 2017, 2016, 2015 (zdający  na 8 cup do 3.3) -  od 8:30 do 10:30
 • Grupa 4 - Kadet rocznik 2014, 2013, 2012 (zdający na 10 cup do 3.3 cup) - od 11:00 do 13:00
 • Grupa 5 - Junior i Senior rocznik 2011 i starsi (zdający na 10 cup do 1.3 cup) -  od 13:30 do 15:30

Podane godziny są godzinami szacowanymi i mogą ulec przesunięciu. Na egzamin należy stawić się na swoją grupę i wyznaczoną godzinę. W przypadku spóźnienia lub przyjścia na niewłaściwą grupę taka osoba nie będzie dopuszczona do egzaminu. Klub nie będzie robił od tego wyjątków! Na teren ośrodka wstęp będzie możliwy tylko po wyczytaniu z listy obecności. Przed wejściem będzie także sprawdzane posiadane wymaganego stroju na egzamin:

STRÓJ i SPRZĘT

Obowiązującym strojem podczas egzaminu jest koszulka klubowa (dla wszystkich uczestników) oraz spodenki do kickboxingu (dotyczy wszystkich osób)Uczestnicy przychodzący na egzamin w innych koszulkach niż klubowa oraz spodenki inne niż do kickboxingu nie będą dopuszczane do egzaminu. Spodnie długie, dresowe, spodenki piłkarskie, rekreacyjne, kąpielowe, szorty oraz koszulki w kwiatki, kropki, z kaczorem Donaldem, z cekinami itp. itd. nie są strojem do kickboxingu. Zakazane jest również wkładanie getrów, leginsów itp. pod spodenki. Dlatego sugerujemy aby dwa razy sprawdzić przed egzaminem czy posiada się obowiązujący strój ponieważ klub nie będzie robił wyjątków. Przed egzaminem należy ściągnąć dzieciom biżuterię (kolczyki, łańcuszki, bransoletki itp.). W przypadku gdy kolczyków nie da się wyciągnąć należy uszy zabezpieczyć np. plastrem.

Ponadto w grupach treningowych I-III (dzieci 4-12 lat) będzie sprawdzane czy sprzęt oraz strój jest podpisany. Wielokrotnie informowaliśmy aby sprzęt podpisywać ponieważ w przypadku pozostawienia po zajęciach ułatwia to odnalezienie właściciela. Egzamin jest dobrą okazją aby to sprawdzić :) Dzieci wielokrotnie zapominają zabrać swoich rzeczy po treningu. Ponadto z uwagi, że rzeczy są jednakowe dorośli, a tym bardziej dzieci nie są w stanie określić czy pozostawiona rzecz jest ich własnością. Dlatego prosimy aby podpisać np. imieniem i nazwiskiem lub inicjałami na metce koszulkę, spodenki, pas, bidon, rękawice oraz ochraniacze.

Prosimy aby dzieciom, które posiadają długie włosy (chłopcy i dziewczynki) odpowiednio spinać tak aby nie ograniczały widoczności w trakcie wykonywania ćwiczeń. Ze względów bezpieczeństwa zabronione jest wkładanie do włosów metalowych spinek, wsuwek itp. Dozwolone jest stosowanie gumek do włosów, frotek i materiałowych opasek do włosów.

Na egzamin należy także zabrać sprzęt do treningu:

 • Młodzik - 4-6 lat (roczniki  2018, 2019, 2020) - nie dotyczy + dzienniczek
 • Młodzik - 7-9 lat (roczniki 2017, 2016, 2015) - rękawice oraz ochraniacz na zęby + dzienniczek
 • Kadet - 10-12 lat (roczniki 2014, 2013, 2012) - rękawice, bandaże na dłonie, ochraniacz na zęby, ochraniacz krocza chłopcy, ochraniacze piszczel-stopa + dzienniczek
 • Junior młodszy - 13-15 lat (roczniki 2011, 2010, 2009) - rękawice, bandaże na dłonie, ochraniacz na zęby, ochraniacz krocza chłopcy, ochraniacze piszczel-stopa + dzienniczek (osoby posiadające)
 • Junior i Senior - 16 i więcej (roczniki 2008 i starsi) - rękawice, bandaże na dłonie , ochraniacz na zęby, ochraniacz krocza chłopcy, ochraniacze piszczel-stopa.

Wszystkich zdających obowiązuje posiadanie pasa egzaminie. Dotyczy tylko osób, które zdawały egzaminy w poprzednich edycjach.

Sprzęt będzie sprawdzany przed rozpoczęciem egzaminu. W przypadku braku którejkolwiek z wymaganych rzeczy taka osoba nie będzie dopuszczona do egzaminu. Ochraniacz na zęby powinien być prawidłowo uformowany. Dobrze uformowany ochraniacz nie osuwa się nawet przy otwartych ustach.

Dodatkowo wszystkie zdające osoby muszą mieć ze sobą na egzamin dzienniczki. W trakcie egzaminu będą uzupełniane punkty i naklejki w dzienniczkach. Dzienniczki nie będą uzupełniane w innym terminie!

Informujemy, iż uroczyste wyróżnienie i podsumowanie klasyfikacji z obecnego sezonu odbędzie się po wakacjach.

Dlatego prosimy aby zapoznać się z wcześniej publikowanymi informacjami dotyczącymi egzaminu: wymagany strój, wymagany sprzęt ochronny dla poszczególych grup (rękawice, ochraniacze, zagadnienia do nauki itp. Bez wymaganego stroju i sprzętu nie będzie można podejść do egzaminu. Zdjęcia z egzaminu będą udostępnione na naszej stronie. Wejście na ośrodek będzie tylko możliwy po wyczytaniu z listy uczestników.

ZAGADNIENIA

Zagadnienia do egzaminu są do pobrania poniżej. Zagadnienia sąpodzielone ze względu na wiek oraz egzaminowany stopień CUP. Poza samym egzaminem, na którym trzeba będzie wykazać się z teorii i praktyki na ocenę egzaminu będą miały też wpływ inne czynniki:

 • zaangażowanie podczas treningów,
 • systematyczność w uczęszczaniu na treningi,
 • dyscyplina podczas treningu,
 • punktualność,
 • udział w zawodach.

Mimo wszystko do egzaminu należy podchodzić „na luzie”. Nie jest to szkoła. Wiadomo, że szczególnie dzieci różnie reagują na wszelkiego rodzaju sprawdziany. Dlatego na wynik egzaminu ma wpływ również całoroczna postawa uczestnika podczas treningu. W najmłodszych grupach do egzaminu podchodzimy z „przymrużeniem oka”. Dzieci nie potrafią jeszcze dobrze czytać i to rodzice muszą poświęcić swój czas aby pomóc dziecku w nauce. Pamiętajmy jednak, że dziecko powinno się wykazać przynajmniej minimalną wiedzą.

Natomiast osobom, które zdają na wyższe stopnie oraz osobom starszym będzie poświęcona większa uwaga. Jest to spowodowane tym, iż w przeszłości podczas egzaminów wielokrotnie ich wiedza z powodu ograniczonego czasu nie zawsze była weryfikowana w dostatecznym stopniu. Spowodowało to, iż coraz częściej i coraz więcej osób przychodziło na egzamin nieprzygotowanym.

PODZIAŁ STOPNI:

Stopnie uczniowskie młodzieżowe - 20 stopni
(młodzicy, kadeci - roczniki 2012 - 2020):

10 cup- biały pas
9.1 cup- biały pas z jedną żółtą belką
9.2 cup – biały pas z dwoma żółtymi belkami
9.3 cup – biały pas z trzema żółtymi belkami
8 cup- żółty pas
7.1 cup- żółty pas z jedną zieloną belką
7.2 cup – żółty pas z dwoma zielonymi belkami
7.3 cup – żółty pas z trzema zielonymi belkami
6 cup- zielony pas
5.1 cup- zielony pas z jedną niebieską belką
5.2 cup – zielony pas z dwoma niebieskimi belkami
5.3 cup – zielony pas z trzema niebieskimi belkami
4 cup- niebieski pas
3.1 cup- niebieski pas z jedną czerwoną belką
3.2 cup – niebieski pas z dwoma czerwonymi belkami
3.3 cup – niebieski pas z trzema czerwonymi belkami
2 cup- czerwony pas
1.1 cup- czerwony pas z jedną czarną belką
1.2 cup – czerwony pas z dwoma czarnymi belkami
1.3 cup – czerwony pas z trzema czarnymi belkami 

Stopnie uczniowskie seniorskie - 10 stopni
(juniorzy młodsi, juniorzy, seniorzy - roczniki 2011 i starsze)

10 cup- biały pas
9 cup- biały pas z żółtą belką
8 cup- żółty pas
7 cup- żółty pas z zieloną belką
6 cup- zielony pas
5 cup- zielony pas z niebieską belką
4 cup- niebieski pas
3 cup- niebieski pas z czerwoną belką
2 cup- czerwony pas
1 cup- czerwony pas z czarną belką

ZAGADNIENIA

MŁODZIK - roczniki 2018, 2019, 2020

MŁODZIK - roczniki 2015, 2016, 2017

KADET- roczniki 2012, 2013, 2014

JUNIOR MŁODSZY, JUNIOR, SENIOR, MASTERS - roczniki 2011 i strarsi

« wróć

facebook

Następne zawody

Mistral Fight Camp

Tresna, 15-22.08.2024Mistral Sport Camp 2024 - Klub Sportowy Mistral Będzin Dąbrowa Górnicza Jaworzno Wojkowice Czeladź Sosnowiec Boks Kickboxing Taekwondo K1 sztuki walki treningi dla dzieci śląsk.jpg
tyg
dni
godz
min
sek

Współpraca

logo PZKB 1.jpg

ITF Poland LOGO 1.jpg

Polski Związek Bokserski(1).jpg

Śląski Związek Bokserski w Katowicach.jpg

Ciekawe strony

5 palców.jpgCodeBlueSolutionsLogo_LightBG.jpg Mistral Camp.jpg skoweralogowektor.jpg

 

GEBSTAR-logo-RGB-72dpi.jpg AUTO CENTRUM PIK logo_kolor.jpg

azcom.jpg

Miasta oraz Gminy współfinansujące i wspierające działania Klubu Sportowego Mistral

Miasta i Gminy(1).jpg

.